054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

אלרגיות
 
 "א ט ו פ י ה"  -  ה מ ח ל ה ה מ ו ז ר ה

בטיפול נטורופתי באלרגיות אנו מאתרים את הגורם לאלרגיה, ומטפלים הן בגורמים והן בתופעות על ידי תזונה מתאימה, צמחי מרפא, תוספי מזון ושיטות מגע. והתוצאות הן הפחתה או העלמות תופעות האלרגיה, תחושה טובה של חיוניות ותחושה כללית נהדרת = שיפור באיכות החיים !!

לאורך כל השנה אך בעיקר בעונות המעבר אנשים רבים סובלים מתופעות אלרגיות שונות.
אז האביב כבר כאן ואנו נהנים מימים חמימים ונעימים, כאשר מדי פעם רוחות המזרח ממלאות את האוויר באובך של חולות המדבר, אך גם הופכות את הים התיכון שלנו, לחלק ושטוח כמו אגם קסום. מי שפותח את חלונו ומביט אל המרחב היפיפה שבו אנו חיים, אינו יכול להתעלם מהטבע בשיא פריחתו, כאשר בכל פינה מבצבצים פרחים בשלל צבעים. כעת מומלץ ביותר לשוטט בשלווה על הגבעות הפורחות, כן ממש ליד הבית .
אולם להרבה מאוד אנשים עונת האביב זו תקופה בלתי נסבלת, במילים עדינות. האבק באוויר והצמחים מפזרים את אבקתם כתהליך טבעי של הפריית הצמחים. אבקה זו חודרת לריריות האף, לעיניים ולדרכי הנשימה ומעוררת תופעות מטרידות שפוגעות מאוד באיכות החיים. התעטשות אשר איננה נגמרת, נזלת שקופה ומימית שאי אפשר לעצור, אף סתום ומגרד, אודם, דמעת וגירוי מציק בעיניים, שיעול, קוצר נשימה וגירויים שונים בעור.

את כל הסימפטומים הללו אני מכירה מקרוב, בעצם מקרוב מאוד, 2 מבני משפחתי ומספר לא קטן מחברי הקרובים הם "אטופים" כלומר אלרגיים. חלקם אלרגיים רק באביב, ואחרים מתמודדים לאורך כל השנה עם תופעות אלו ברמה זו או אחרת .

ובכן מה זאת אלרגיה? אלרגיה הינה תגובת יתר של המערכת החיסונית לפלישת חומר זר "אלרגן" לגופינו, אשר לרב אינו מעורר כל תגובה . התגובה המוזרה הזאת, שבה הגוף מתייחס לחומר שאינו מזיק כאל אויב - מתקיף, תוארה בשנת 1925 על ידי המונח "אטופיה" שפירושו "מחלה מוזרה". כאשר נוצרת התקשרות בין האלרגן לנוגדן ממרכיבי מערכת החיסון בגוף האדם, משתחררים מגוון חומרים בניהם היסטמין וגורמי דלקת, הגורמים לתופעות אלרגיה שונות.

מעריכים שכמיליון איש בישראל הנם אלרגיים, כלומר כ 15-20% מהאוכלוסייה !. בעיות האלרגיה נעשו חלק מהבעיות העיקריות במאה ה 21 ושכיחותן עולה בהתמדה – כן זאת עוד אחת מהמגיפות המאפיינות את החברה שלנו.

מדוע שכיחות האלרגיה בעלייה ? - מחקרים רבים נעשים כדי להבין את פשר עלייה זו. בין הממצאים נמצאו שינויים רבים ומהירים במזוננו וסביבתנו, החושפים את גופינו מדי יום לחומרים חדשים ולא מוכרים. זיהום אויר המביא לריבוי אלרגיות במרכזי הערים והאזורים המתועשים, לעומת הגרים באזורים כפריים . עומס גדול על מערכת החיסון עד כדי כך שהיא מפתחת תגובות שגויות. עיכול לקוי, ירידה בהנקה ואכילת מזונות לא מתאימים בגיל הינקות, כאשר הגוף אינו מעכל היטב את המזון ויוצר אלרגנים. ותאוריית "עודף ההיגינה" כלומר סביבה ללא חיידקים בעקבות ריבוי חיסונים בילדות ומתן תרופות ואנטיביוטיקה בעודף, מה שגורם לגופינו ליצור יותר מרכיבים חיסוניים הגורמים לאלרגיה מאלו המונעים זיהומים ויראליים וחידקיים. נמצא שיש פחות אלרגיה כאשר חיים בסביבה פחות סטרילית כמו באוכלוסיות כפריות הגרות ליד רפתות, כשיש יותר ילדים במשפחה או כשהילד נחשף בגיל צעיר יותר לילדים בגן. בנוסף נמצא במחקר שנעשה באנגליה, כי 2 סדרות של טיפול אנטיביוטי באם ההרה מעלות את סיכויי הילוד לפתח אלרגיה פי 1.6, וזה עוד לפני שהוא נולד ונחשף לכל מה שהזכרנו בפיסקה זו.

עדיין מקרי אלרגיה רבים לא זוכים לאבחון, למניעה ולטיפול מתאים. אנשים רבים התרגלו לחיות עם אף סתום או נוזל כרוני, ולא עושים דבר כדי להקל על עצמם ולמנוע תופעות אלו.

"למה אתם אלרגים ?" אני שואלת את מקורבי ומטופלי, לרב התשובה איננה ידועה. "זה בגנים" חלקם עונים, וזה נכון, ישנן משפחות אטופיות בהן חלק מבני המשפחה סובל מאלרגיות שונות.

"למי אתם אלרגים ?" לשאלה זו לעתים ישנה תשובה אשר אסור להתעלם ממנה. כי כשאנו בסטרס או כשלא טוב לנו, הנפש משפיעה על הגוף ומחלישה את מערכת החיסון, וכך תופעות פיזיות כמו אלרגיה מופיעות או מחמירות. אלרגיות מצביעות על קשיי התאקלמות ביחס לעולם הסובב אותנו על כל מרכיביו, גם הנפשיים- חברתיים, והתגובה היא התגוננות ורצון להילחם.

את התפרצות וחומרת האלרגיה אנחנו יכולים לדמות ל"מגדל של קוביות", כאשר כל קובייה מייצגת את אחד הגורמים שמשפיעים על אותו אדם. ככל שהמגדל גבוה יותר, גורמים רבים משפיעים והתופעות חמורות יותר. וככל שנצליח להוריד יותר קוביות נעזור לגוף להוריד מהעומס, ולעתים יהיו פחות תופעות אלרגיות עד מצב שבו האלרגיה כלל איננה מתבטאת.

הימנעות מגורם האלרגיה הנו הצעד הראשון והעיקרי בטיפול בבעיות אלרגיה. "אתה חייב ללמוד להיות הבלש של עצמך" אני אומרת למטופלי, וזה לא קל !, צריך להקדיש לזה זמן ולהכיר את עצמך ואת חייך. ישנם גורמים שאי אפשר לסלק מחיינו כמו גנים, כמו סופות אבק או עונות מעבר. אך ישנם גורמים אחרים שניתן להימנע מהם כמו מזונות מסוימים, חומרי ניקוי, בגדים סינטטיים, מתכות, שיער חיות ונוצות, עודף סטרס בחיינו ועוד. זכרו, גם הורדת חלק מהגורמים יכולה להביא לשיפור עצום בסימפטומים.

לפני מספר שנים הגיעה אלי בחורה צעירה, שתלונתה העיקרית הייתה עייפות גדולה. היא חשה חוסר אנרגיה חמור, והייתה בטוחה שהיא סובלת מתסמונת העייפות הכרונית. בשיחה שלנו התברר שחוץ "מעייפות כרונית" היא סובלת גם "מאף סתום כרוני". שלחתי אותה אל ביתה מצוידת במדריך לבלש העצמי, כולל רשימת בדיקות לברור מצבה הגופני כמו קיומם של וירוסים או חסרים של מרכיבי מזון. לאחר כשבועיים הבחורה סיפרה בהתרגשות גדולה, שהבלש הפרטי שלה כיוון אותה אל מוצרי חיטה, ולאחר שהיא הפסיקה לאכול מזון עם חיטה התרחש הפלא – האף ניפתח, הגוף חזר לנשום, לא נאלץ להיאבק יום יום בגורם האלרגיה, והעייפות עברה.

ומה אם לא ניתן לאתר או להימנע מגורם האלרגיה, כיצד ניתן להקל על התופעות הלא נעימות?
ישנם תוספי מזון וצמחים שלהם השפעות אנטי -היסטמיניות, כלומר אנטי אלרגיות כמו למשל:
* ויטמין C - שגם עוזר לנו לחזק את מערכת החיסון, ולפתוח את דרכי הנשימה.
*קוורציטין - ביופלוונואיד שמצוי גם בבצל, המפחית ייצור ושחרור היסטמין ומונע מצבי דלקת.
*ויטמינים מקבוצת B - להם פעילות אנטי אלרגנית יחד עם תמיכה בגוף במצבי סטרס.
*צמחים כגון אסטרגלוס שגם מחזק את מערכת החיסון וסקוטלריה שגם מרגיעה.

חשוב מאוד להתייחס לכל אדם ומאפייני האלרגיה האישיים שלו ולטפל בהתאם.
למשל אדם שיש לו אלרגיה למזון יוכל להיעזר בתחליפי מזון מתאימים, ובתוספי מזון וצמחים לשיפור העיכול כמו פרוביוטיקה או אנזימי עיכול.

כשיש אלרגיה במשפחה, נמצא שניתן להוריד את שכיחות האלרגיה בתינוקות, כאשר האמהות בזמן ההריון וההנקה נטלו תוספי פרוביוטיקה, כן, החיידקים המועילים שהזכרנו במאמר קודם. התוספים שיפרו את העיכול, את התגובה החיסונית ואת הבקרה הטבעית ברירית המעי.

לאלו המקשרים אלרגיה לתקופות מתח, אמליץ על ויטמינים וצמחים למיתון השפעת המתחים על הגוף, יחד עם טיפול במגע, פרחי באך ולימוד שיטות הרפיה.

ואלו המגיבים למרכיבים סביבתיים ונשאפים מהאוויר, צריכים ללמוד להקטין את החשיפה אליהם, על ידי איוורור הבית בשעות הנכונות, החלפת בגדים לאחר שהייה בחוץ, לדאוג שבביתם יהיו כמה שפחות וילונות ושטיחים, ושימוש בחומרי ניקוי וקוסמטיקה טבעיים.

זכרו, גם במצבים כרוניים ותורשתיים מהסוג האלרגי, אין סיבה לסבול,
יש בידכם לשפר את איכות חייכם, וליהנות מהאביב ומהחיים בכלל.....  
צרו עוד היום קשר לתיאום מפגש, לבניית תוכנית טיפול אישית
 
 
.