054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

 
 
בעיות עור בנעורים - אקנה

בטיפול נטורופתי באקנה אנו מאתרים את הגורמים שמביאים להתפרצות האקנה, ומטפלים הן בגורמים והן בעור עצמו בשילוב של תזונה מתאימה, ניקוי הגוף, צמחי מרפא, תוספי מזון . והתוצאות הן שיפור במצב העור ושיפור הבריאות הכללית.

אקנה זו דלקת זקיק השערה ובלוטות החלב, הגורמת לפצעים בעור. אף אחד לא זקוק לצרה הזאת, במיוחד לא בגיל הפריחה בתקופת הנעורים. אך זו אחת הבעיות השכיחות בגיל זה, בשל השינויים ההורמונאליים החלים בתקופה זו. יש אף מבוגרים הסובלים מאקנה, בעיה שלא עברה עם ההתבגרות או שפרצה רק בבגרות.

גורמים המעודדים את הופעת פצעי האקנה הם: עודף סוכר ושומן בתזונה, חוסר בתהליכי ניקוי טובים בגוף ובעור, חוסר בהזנה טובה ועודף דלקתיות. את מצב האקנה מחמירים מצבי אלרגיה, זיהום ,השמנה ולחצים נפשיים, שאף הם מאוד אופייניים לגיל זה.

הטיפול הטבעי באקנה יכלול:
1 ) תהליכי ניקוי של הגוף כולו - על ידי תזונה וצמחי מרפא כגון שן ארי   וסרפד.
2)  פעילות אנטי דלקתית - ויטמין E , אבץ, חומצות שומן חיוניות וצמחים מחזקי מערכת חיסון.
3) תהליכים לאיזון הורמונאלי -תוספת אבץ, ויטמין  E וצמחי מרפא. 
4 ) תמיכה בייצור תקין של שומן וחלב - על ידי תזונה נכונה,ויטמיני אי וסי, אבץ וחומצות שומן חיוניות.  
5 ) הזנה נכונה של הגוף והעור– ללא מזון עשיר בשומן וסוכר, ללא מזון אלרגני וחומצי כגון חלב, חיטה, עגבניות וכו. יש חשיבות לתזונה עשירה במזון צמחי, מלא ועשיר בסיבים.
6 ) ניתן לשלב גם טיפולים חיצוניים לאקנה לניקוי והזנת העור, על בסיס שמנים וצמחי מרפא.

לסיום בחזרה לקליניקה, במסגרת עבודתי באזור, אני נפגשת גם עם האוכלוסייה הערבית ישראלית, ואני שמחה לפגוש אנשים המודעים לעצמם ולבריאותם. כך הגיעה אלי בחורה בת 29 , מורה ורווקה. כן בהחלט בחורה אינטליגנטית מאוד, שלא נכנעה ללחץ המשפחתי והסביבתי להתחתן צעירה, עד שבנתה לה קריירה ומצאה את בחיר ליבה. כאשר פגשתי בה, היא גרה בבית ההורים, עבדה מהבקר עד הערב ומדי פעם יצאה עם חברות לבילוי. היא סבלה מאקנה בפנים ובגב, מזה 12 שנה, האקנה הוחמר בימים שלפני המחזור החודשי. לא היה קל להדריך אותה לעשות שינויים בתזונה שבושלה בביתה, ולהפסיק לקנות חטיפים בקפטריה בבית הספר. גם לעשות שינויים באורח חייה ולהוריד סטרס, לא היה פשוט. אך היא עשתה שינויים, לקחה תוספי מזון ואת תערובת הצמחים המיוחדת לאקנה והתוצאות הגיעו !!. את ההצלחה הרבה בטיפול בה הבנתי בעיקר, לאחר שלמרפאה הגיעו גם 2 מחברותיה עם בעיית אקנה דומה . ושוב שמחתי לפגוש בנשים המודעות והמתקדמות הללו, אשר באו לטפל בעצמן, ושיפיצו את רעיון הרפואה המשלימה גם בחברה זו.

לסיכום, זכרו העור והשיער הינם מראה למצב הפנימי של גופינו, ולכן אזנו את גופכם והזינו אותו היטב מבפנים.

הערה: ההמלצות הן כלליות בלבד, כדי ליטול תוספי מזון וצמחי מרפא חובה לקבל התאמה אישית מאיש מקצוע.
הנך מוזמן לתאם מפגש  לבניית תוכנית טיפול אישית בעבורך
.