054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

 בעיות עור - העור כמראה פנימית לבריאות

עור נקי, לח, מבריק וחלק הוא חלומה של כל אישה, והוא גם סימן לבריאות פנימית במיטבה.

העור הוא האיבר הגדול בגופינו, בנוי ממיליוני תאים ועוטף את כל רקמות ואברי הגוף. תפקידיו רבים ומגוונים: הגנה מפני פגיעות, העברת תחושות עצביות, ויסות טמפרטורה, תהליכי ספיגה  והפרשה על ידי הזיעה ואף יצירת חלק ממרכיבי הגוף.
כאשר העור פועל באיזון, המעטפת השומנית (הסבום) נלחמת בבקטריות ופטריות, בולמת רעלים ושומרת על הזנה ולחות, הטובים למראה העור ותפקודו התקין ומניעת בעיות עור. לתאי העור אורך חיים קצר, והם מתחלפים בקצב מהיר המושפע מהגיל, מקצב סילוק אישי ומהמצב הבריאותי.

כשנתקלים אנו בבעיות עור, הגישה השמרנית תתייחס לנושא כבעיה מקומית של הפנים, ותנסה לדכאה על ידי תכשירים הנותנים תחושה של עור נפלא, אך גם עלולים לבלום את נשימת העור, יציאת פסולת והזנה טובה. אולם זכרו, כאשר "פתח החירום" הזה נסגר, עלולות להופיע בעיות אחרות, עמוקות יותר באיברים אחרים.
הגישה הטבעית תראה בבעיות עור, ביטוי לחוסר איזון בגוף כולו, צורך בהזנה טובה, בניקוי טוב, איזון נפשי ומניעת נזקים. לכן חשוב  לטפל בעור לא רק כעטיפה אלא כחלון המשקף את פנימיות האדם.

העור כראי ההזדקנות – בילדות העור רך וגמיש, "עור של תינוק" אנו אומרים. משנות ה 30, מדלדלים סיבי הקולגן והאלסטין וכך קמטים, כתמים ועור מדולדל מתחילים להופיע. חבלות ונזקי השמש מאיצים את התהליך, וגם הירידה בכמות האסטרוגן עם השנים. עם הגיל יש האטה בזרימת מזון וחמצן לעור, שינוי בהפרשות השומן בעור, התייבשות העור, ואף שינויי צבע, ירידה בהגנה ובתיקון פגיעות בעור.
קצב הזדקנות העור ויצירת בעיות עור מושפע מהגנטיקה שלנו, מגורמים פנימיים כגון: תזונה, עישון, עצירות, תנודות במשקל, שינויים הורמונאליים, זרימת דם ופעילות גופנית. וכן  מגורמים חיצוניים כגון: אקלים, שמש, זיהום אויר ומים, הגורמים ליצירת רדיקלים חופשיים ובכך נזקים לעור.

לשמירה על העור ומניעת בעיות עור חשוב להימנע מגורמים מזיקים, אך גם להזין את העור בעיקר מבפנים.

המרכיבים התזונתיים החשובים לשמירה על העור ומניעת בעיות עור הם:
מים
- למניעת יובש, לניקוי טוב  ולזרימה טובה של מזון– לפחות 10 כוסות ביום.
ויטמינים A, E, B, ואבץ – השומרים על העור, מחדשים רקמות, בונים את האלסטין והקולגן, מונעים ומחליקים קמטים, מונעי כתמים, משפרים תזונה לעור, ולכולם פעילות אנטיאוקסידנטית המונעת את הנזקים ומאטה את קצב ההזדקנות הכללי.
חומצות שומן חיוניות – מסוג 3,6,9 שתפקידם באיזון שומני העור, מניעת דלקתיות ושמירה על גמישותו ולחותו.
תזונה מתאימה מורכבת מהרבה ירקות ופירות טריים, דגנים מלאים, מוצרי סויה להשפעה הורמונאלית, דגי ים צפוני, ומעט שמן צמחי לקבלת ויטמין אי וחומצות שומן חיוניות.

לשימוש חיצוני כדי לשפר את מראה העור ומניעת בעיות עור ניתן למרוח תערובת שמנים אתריים, אשר מזינים, מגנים ומונעים את חסימתו.

הערה: ההמלצות הן כלליות בלבד, כדי ליטול תוספי מזון וצמחי מרפא חובה לקבל התאמה אישית מאיש מקצוע.