054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

 הערה: ההמלצות הן כלליות בלבד, כדי ליטול תוספי מזון וצמחי מרפא חובה לקבל התאמה אישית מאיש מקצוע

קרא עוד

מת מעייפות - תסמונת העייפות כרונית

בטיפול נטורופתי בעייפות כרונית, אנו מאתרים את הגורמים האישיים לבעיה, ומטפלים בגורמים אלו ובתופעות בעזרת תזונה מתאימה ו"מזונות על", חיזוק וניקוי הגוף, שימוש בצמחי מרפא, תוספי מזון ושיטת מגע. והתוצאות הן שיפור ברמת האנרגיה, החיוניות ותחושה כללית טובה יותר.

כמובן שאף אחד עדיין לא מת מעייפות, זהו רק ביטוי מטאפורי המתאר תשישות גדולה, המפריעה לתפקוד ולהרגשה, עד כדי תחושת מוות סוביקטיבית. עייפות היא חלק מחיי כל אחד מאיתנו,  כך הגוף מאותת לנו שהוא זקוק למנוחה והתחדשות. זהו צורך טבעי של גופינו בסופו של יום, לאחר מאמץ גופני ונפשי ובתקופות עמוסות מאוד. אך כשהעייפות מלווה אותנו לאורך רב היום, וכאשר היא מפריעה לאורח החיים התקין שלנו, זוהי תופעה חריגה וצריך לברר את סיבותיה ולטפל בה.

אמרתי "חריגה" לטבע   האנושי, אך עייפות כרונית כלל לא חריגה בחברתנו. רבים מהאנשים שאני פוגשת, בכל הגילאים, סובלים מעייפות כרונית ברמות שונות, תמידית ולאורך שנים. הם התרגלו לחיות באיכות חיים ירודה ולהשלים עם המצב. תשובה שכיחה לשאלתי לגבי רמת האנרגיה של במטופל היא "אני תמיד עייף ולא יודע ממה". ואני שוב מוצאת את עצמי אומרת "יש מה לעשות כדי לשפר, אל תשלימו עם מצבכם".

תופעות העייפות הכרונית הן רבות :
תשישות גופנית, תחושת ישנוניות, כאבי שרירים, ירידה בריכוז ובזיכרון, ירידה באיכות הביצוע של מטלות שונות, לריבוי שגיאות ובלבול עד למצב בו נמנעים מעשיה ויוצאים ממעגל התעסוקתי והחברתי - כי "פשוט אין כוח".

המשימה הראשונה היא לברר את הגורמים לעייפות הכרונית והם רבים ומגוונים:
תזונה לקויה - התזונה המערבית המעובדת , דלה במרכיבים תזונתיים חיוניים ועשירה במוצרי פסולת. אף אחד מאיתנו לא יעז למלא ברכב שלו דלק או שמן שאינם מתאימים, כי הרכב יקרטע ובסופו של דבר יפגע. אך אנו מזלזלים במה שאנו ממלאים את גופינו, ובטוחים שהוא ימשיך ויתפקד כרגיל ככל שנדרוש ממנו, ללא תחושת עייפות.

הרגלי אכילה לא מסודרים - כאן אני נזכרת בכל אלו שנזכרים לאכול פעם ראשונה בשעה 3 אחה"צ, וכל הבוקר שותים קפה ולפעמים גם מצרפים עוגייה. אומנם הקפה והסוכר מעלים לנו במהירות את רמת האנרגיה, אך זו זריקת מרץ לזמן קצר בלבד. לאחר עליה מהירה, יש גם ירידה מהירה, ואנו שוב עייפים ומוזגים לנו כוס קפה נוסף, והמעגל חוזר על עצמו. גופינו זקוק לאוכל מזין, המפוזר בצורה אחידה לאורך כל היום, כל 3-4 שעות. בדיוק כמו שהרכב שלך זקוק לדלק ולא ייסע על מים !!

מחסורים תזונתיים - מחסורים קיימים על רקע תזונה לקויה, תזונה צמחית, או בעיות עיכול וספיגה לקויים. המחסורים השכיחים הגורמים לעייפות הם של ברזל, קבוצת ויטמיני בי, אשר חשובים למניעת אנמיה. חשוב לדעת שגם אם רמות הן בתחום הנורמה בבדיקות מעבדה, אך בתחום הנמוך, תפקוד הגוף כבר לקוי.

עומס יתר ולחץ לאורך זמן - כשאנו סוחטים את גופינו מעבר ליכולתו, במשך שעות רבות יום יום, אנו מרוקנים אותו מאנרגיה ומשאבים ואז הגוף מאותת לנו. במיוחד כאשר אנו לא ממלאים מחדש את המאגרים המרוקנים על ידי מנוחה ותזונה טובה. במצבים אלו בלוטת האדרנל נסחטת ונחלשת וקשה לה לבצע את תפקידה כייצרנית של הורמונים כדוגמת אדרנלין, העוזרים לגוף להתמודד טוב עם מצבי פעילות וסטרס, והעייפות מתבטאת ביתר שאת.

הרגלי שינה גרועים - בעיות שינה מאוד נפוצות
בחברה שלנו והן תולדה של אורח החיים העמוס והלחוץ. כשאדם אינו יש מספיק שעות, או לא בשעות הנכונות או ששינתו קלה והוא מתעורר המון ,הוא מונע מגופו את המנוחה וההתחדשות . שעות הלילה הן שעות בנייה, תיקון והתחדשות המערכות בגוף, וכאשר תהליך זה מופרע, גם יכולת הגוף נפגעת.

עומס פסולת ורעלים - מערכות הניקוי של הגוף, במיוחד הכבד, עסוקים בנטרול והפרשת הרעלים מזיהומים סביבתיים, מים, אויר, ומזון, והגוף עמוס, עובד קשה וממש מותש והסימפטום של עייפות כרונית מופיע.

נטילת תרופות שונות - במיוחד אלו שחוסמות תהליכי ייצור אנרגיה בגוף ושמעמיסות על הכבד. למשל תרופות להורדת כולסטרול, תרופות ללחץ דם ומחלות לב ותרופות נוגדות דיכאון.

מחלות שונות - תת פעילות בלוטת התריס, סוכרת, מחלות נפש ובנוסף זיהומים כרונים, כמו פטריית הקנדידה או הוירוס הגורם למחלת הנשיקה.

מהקליניקה
- להמחשה אתאר מקרה של גבר כבן 45, מורה, שהגיע אלי בשל מחלת הפסוריאזיס בעור ממנה סבל. בפגישתנו הוא דיווח גם על בעיות עיכול, בעיות זיכרון ועייפות כרונית. שלחתי אותו לבדיקות מקיפות, בהן נמצא שיש לו חסר גדול בויטמין בי 12 וכמו כן נמצאו נוגדנים לוירוס מחלת הנשיקה ואף עדות לפטריית הקנדידה. הטיפול המותאם לו כלל השלמת חסרים, טיפול בזיהומים וחיזוק מערכת החיסון, שיפור העיכול, ניקוי הגוף וחיזוקו. ואכן  היה שיפור רב בכל התופעות איתן הוא הגיע והוא המשיך בדרכו עם איכות חיים טובה יותר.

אז מה עושים? 

מוצאים את הגורמים האישיים לכל אדם הגורמים לעייפותו.,מחזקים וממלאים מאגרים פיזים ונפשיים.

  • הקפדה על שתייה ותזונה מזינה, המפוזרת לאורך כל היום, בשילוב עם מזונות מחזקים כמו: מיצים טבעיים, פולן ומזון מלכות,  אגוזים ופירות יבשים.
  • שילוב עם תוספי מזון מחזקים כמו מולטי ויטמין המותאם לגיל או תוספים ספציפיים בעקבות חסרים בבדיקות. שימוש בתוספי מזון ליצור אנרגיה וחיזוק תפקוד בלוטת האדרנל כמו קו אנזים קיו 10.
  • שימוש בצמחי מרפא מחזקים וממריצים כמו: צמחים ממשפחת הגינסנג, פטריות כוח או צמחים העשירים ברכיבים תזונתיים כמו הסרפד.
  • תמיכה בהורדת מתחים - צמחים מרגיעים, עיסוי בשמנים, פרחי באך, שיטת מגע כמו רפלקסולוגיה, תרגול נשימות ושיטות הרפייה שונות .
  • תמיכה בתהליכי ניקוי בגוף, תמיכה במערכת העיכולשתעכל ותספוג היטב את המזון.
  • תמיכה במערכת החיסון לחיסולם של אותם זיהומים כרוניים.
  • שיפור זרימת הדם והאנרגיה בגוף - גם על ידי צמחי מרפא כמו גינגר ורוזמרין אך בעיקר על ידי פעילות גופנית מתונה, בהדרגתיות ובקצב אישי.
  • מנוחה,  מנוחה, מנוחה - לא לשכוח להקציב לזה זמן, לדאוג לשינה טובה ומספקת, ולצאת להפסקות יזומות אם בעבודה או בחופשות.
  • חיזוק נפשי - להקציב זמן להתאווררות מהשגרה, לתחביב מהנה וזמן איכות עם האהובים עליך.
 לסיום, אל תחכו להתמוטטות, טפלו בעצמכם לאורך כל החיים. לא מתים מעייפות כרונית, אך זהו חוסר איזון שפוגם באיכות החיים, ואין סיבה להשלים עם המצב, יש מה לעשות !!

הערה: ההמלצות הן כלליות בלבד, כדי ליטול תוספי מזון וצמחי מרפא חובה לקבל התאמה אישית מאיש מקצוע
הנך מוזמן ליצור עוד היום קשר לתיאום מפגש, בו נבנה לך תוכנית טיפולית אישית.