054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

עמוד מאמרים


מניעה וטיפול במחלות חורף


טיפול נטורופתי במחלות חורף מתרכז בעיקר בחיזוק מערכת החיסון, בקטילת וירוסים וחיידקים גורמי המחלות על ידי שימוש באנטיביוטיקה טבעית, בצמחי מרפא, ויטמינים, מינרלים, שמנים ארומטיים. והתוצאות הן תדירות נמוכה של מחלות חורף וכשהן מופיעות הן קצרות וקלות יותר.

הלילה כאשר התעוררתי לקול טיפות הגשם, הבנתי שהחורף כבר בפתח. בדרך כלל לפני החורף אנו בודקים את הגג, מנקים את המרזבים ומוודאים שיש סולר למערכת ההסקה - הכל כדי שנעבור חורף חם ללא דליפות.
אך האם לא שכחנו משהו?? אולי את הדבר החשוב ביותר הזנחנו ?? נכון, שכחנו את הכנת הגוף שלנו לקראת החורף !!.

מדוע בחורף אנחנו יותר חולים?? הקור האופייני לחורף, מאפשר לוירוסים וחיידקים להיות יותר פעילים. בנוסף המעברים בין קור לחום מחלישים את הגוף ואת מערכת החיסון, ובכך מאפשרים לגורמי המחלות לחדור לגופנו ולגרום למחלות שונות כמו: שפעת, הצטננות, דלקות גרון, ברונכיט, שיעול, סינוסיטיס ודלקות ריאות.

לבטח שאלתם את עצמכם , מדוע יש כאלה שחולים המון ואחרים כלל לא?? מדוע זה קורה אם כולנו נמצאים באותה סביבה וחשופים לאותם תנאים?? אפילו באותה משפחה, תמיד יהיו כאלה שלא ידבקו גם כאשר כולם סביבם חולים.
התשובה קשורה לחולשת מערכת החיסון שלנו, חולשה זו היא המחלה, ואותה חשוב למנוע !!
מערכת החיסון שבנויה כמו צבא משוכלל, היא המטריה המגוננת עלינו מפני אותם פתוגנים גורמי מחלות. הרפואה הטבעית רואה במערכת החיסון את הרופא הפנימי הטוב ביותר, ולכן דואגת שרופא זה יהיה מצוייד בכל התרופות הטבעיות האפשריות, וכך יצליח לשמור על גוף בריא ועמיד לפתוגנים.

לכן לתמיכה במערכת החיסון וכדי למנוע מחלות חורף אני ממליצה על נטילת 2 תוספים הבטוחים לשימוש לאורך זמן: ויטמין C והצמח אסטרגלוס. שניהם פועלים נגד וירוסים וחיידקים וגם משפרים את פעילות תאי מערכת החיסון.

רב מחלות החורף נגרמות על ידי וירוסים. הטיפול הרפואי בהן כולל תרופות להורדת חום, טיפות אף להורדת גודש, סירופ להקלת שיעול, כלומר טיפול להקלה ולא טיפול בגורם המחלה. היום כולם כבר יודעים שאנטיביוטיקה איננה תרופה לשפעת, היא מחזקת את עמידות החידקים לתרופות ולכן מומלץ להמעיט את השימוש בה ולהגבילה רק במצבי זיהום חיידקי.   

הטיפול הנטורופתי בשפעת וירלית יכלול את העקרונות הבאים:
1) חום - בריפוי טבעי אנו רואים בעליית חום, את אחד המנגנונים הטבעיים של הגוף לקטול וירוסים ולהגביר את פעילות מערכת החיסון.
לכן המלצתי היא לא לרוץ ולהוריד חום , אלה אם כן טמפרטורת הגוף גבוהה מ 39 או שהחולה סובל מחוסר נוחות גדול.

2) תזונה - בזמן מחלה מומלץ לאכול מעט או אף לצום ורק לשתות, כדי לאפשר לגוף להלחם במחלה ולא להתעסק בעיכול המזון. מומלץ לאכול אוכל קל כמו מרק עוף עם ירקות, ומסתבר שזאת לא סתם תרופת סבתא!! היום יודעים שבמרק עוף יש חומר מכייח העוזר להקל על עודף הליחה ומונע גודש ואף סתום.
מומלץ לשלב בצל, שום, לימון וחומץ טבעי, כולם מזונות מחטאים שקוטלים פתוגנים. 
חשוב לאכול יוגורט טבעי, המכיל חיידקים טובים - פרוביוטיקה, והם מהווים את החיילים ששומרים על גופנו מפני אותם פתוגנים.
מומלץ להימנע מסוכר פשוט, שומן ואלכוהול המחלישים את מערכת החיסון וכן להימנע ממזונות גורמי ליחה כמו דברי חלב, בננות, בוטנים, בצקים ועוד.
חשוב לשתות הרבה מים, מים חמים עם לימון, ותה מצמחים מחטאים כגון: מרווה, גינגר, אורגנו, עלי זית, זעטר וקינמון.

3) ויטמינים ומינרלים - החשובים ביותר הם ויטמין C ואבץ להם פעילות נגד וירוסים.

4)צמחי מרפא - אכינצאה הינו הצמח המוכר ביותר לחיזוק מערכת החיסון ולפעילות נגד וירוסים וחיידקים, אותו מומלץ לקחת רק בזמן מחלה ולזמן קצר.
אסטרגלוס הינו הצמח הבטוח לשימוש לזמן ארוך והוא מצויין לדרכי הנשימה, אותו ניתן גם למצוא בחנויות הסיניות ולבשל ממנו מרק.
פרופוליס הינו מוצר כוורת שפירוש שמו "לפני העיר". כלומר הדבורים משתמשות בו כדי לחטא ולהגן על הכוורת. האדם ראה כי טוב ואימץ אותו כחומר אנטי פתוגני ומגן.
צמחים נוספים טובים מוזכרים בסעיף שתייה, כחליטת צמחים ( מרווה, גינגר, אורגנו, עלי זית, זעטר וקינמון).

5) טיפולים נוספים כוללים גם שימוש בתערובות שמנים ארומטיים מחטאים,   בעיקר להקלה על דרכי הנשימה ( אקליפטוס, אורן, לבנדר) טיפות אף טבעיות, והומאופטיות, תרגילי נשימה ונקודות לחיצה להקלת הנשימה.

לאנשים להם נטייה מוגברת לחלות במחלות דרכי נשימה או בדלקות חוזרות, חשוב עוד יותר לאמץ הרגלים נכונים ולחזק את המערכות הרגישות לאורך זמן.

שימו לב - ההנחיות במאמר זה הן כלליות  בלבד, כדי להתאים טיפול אישי חשוב להתייעץ עם איש מקצוע.
קבע עוד היום פגישה לבניית תוכנית טיפולית אישית בעבורך