054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

בעיות עיכול - כאבי בטן

אנשים רבים סובלים מכאבי בטן מטרידים, כמעט בכל יום, מה שיוצר פגיעה גדולה באיכות החיים. הסיבות לכאבי בטן אלו שונות מאדם לאדם. מנסיוני במשך השנים נוכחתי לראות שטיפול נטורופתי טבעי יכול לעזור מאוד, ולמנוע את התופעה.
בטיפול אנו:
מבודדים את גורם הבעיה ומטפלים בו, כמו למשל מפחיתים גזים, חומציות או דלקת.
אני מדריכה את המטופלים שלי כיצד למצוא את המזונות הטובים להם או הרגלי אכילה הנכונים להם, כדי למנוע כאבי בטן.
אנו מחזקים את תפקוד מערכת העיכול על ידי חיידקים טובים ואנזימי עיכול, משפרים את כל תהליך העיכול ומרגיעים כאבי בטן על ידי צמחי מרפא, שמנים, שיטות מגע , הרפיה ועוד.
 
הגורמים לכאבי בטן
כאב בטן הוא מטרד כואב ולא נעים, אך הוא יכול להצביע על מחלה, דלקת או רגישות במערכת העיכול, על עיכול לא תקין וחוסר אנזימים שיוצר תסיסה וגזים, חוסר או עודף חומציות, על פרזיטים במערכת העיכול , על בעיות כבד, כיס מרה, לבלב וגם על רגישות עצבית וסטרס נפשי.
כאשר כל הבדיקות שנעשות הן תקינות, הרופא מגדיר את הבעיה כמעי רגיז = מעי רגיש = IBS ושולח את המטופל הביתה "ללמוד לחיות עם זה".

במשך השנים טיפלתי במאות אנשים שסובלים מבעיות עיכול שונות, וחשוב לי לציין שהטיפול לרב הוכיח את עצמו והביא לשיפור משמעותי, גם כאשר היה מדובר במחלות קשות כמו למשל דלקות מעי (קרוהן, קוליטיס).

תזונה מתאימה
בשלב הראשון המלצות התזונה כוללות אכילת מזונות המרגיעים את מערכת העיכול, מזונות פשוטים כמו דגנים עדינים, ירקות שקלים לעיכול רובם מבושלים, מרקים, פירות אפויים, עוף מבושל. בשלב השני אני מדריכה את המטופל כיצד לגוון את התזונה וללמוד, אילו מזונות טובים לו ואילו מעוררים אצלו כאבי בטן. לומדים את דרכי הבישול הנכונות במצבים אלו, ללא טיגון ושימוש בתבלינים מעובדים וחריפים מדי.
ההמלצות הם גם להתנסות בהרגלי אכילה נכונים כמו: אכילת פירות בנפרד מהארוחות, סיום אכילה עד 7-8 בערב, שתיה לפני האוכל ולימוד צרופי מזון נכונים.

תוספי מזון

פרוביוטיקה - זהו תוסף המכיל חיידקים טובים, ועושה פלאות כמעט בכל בעיית עיכול. יש המון סוגים על המדף בחנויות, וחשוב לבחור מוצר טוב שיעשה את העבודה. חיידקים אלו חיים בגופנו ועוזרים בתהליך העיכול, במלחמה בפרזיטים, בשיקום ריריות ובחיזוק החיסוניות.

אנזימי עיכול - הגוף שלנו מייצר אנזימים לעיכול המזון, אך לעיתים יש חוסר בהם מה שגורם לחוסר נוחות, נפיחות, גזים, כאבי בטן, צרבות  ואף שלשולים. יש סוגים שונים של כמוסות של אנזימים וחשוב לקחת את התוסף המתאים.

צמחי מרפא
צמחים הם כלי נהדר להקלה על כאבי בטן מסוגים שונים. שותים אותם כחליטות, כטיפות או בכמוסות.
אחד הידועים הוא קמומיל או בבונג לו יש השפעה מרגיעה על כאבי בטן, השפעה מרגיעה על כל הגוף, פעילות נגד דלקות ושיפור העיכול. לכן הוא מצויין בכל סוג של בעיית עיכול.
צמח נוסף חשוב הוא זרעי שומר לו טעם מריר, ולכן הוא מעודד הפרשת מיצי עיכול, הפרשת אנזימי עיכול ועוזר להפחית נפיחות וגזים.
כל מטופל יקבל הרכב צמחים אחר, בהתאם לאופי בעייתו ולגורמים לה. למשל אם סטרס מעורב נוסיף מליסה, אם עודף חומציות פיליפנדולה תעזור. 
פורמולה שמתאימה להרבה בעיות עיכול נקראת ביטר שבדי, זוהי תערובת של צמחים המקלים ומשפרים את מערכת העיכול.

בנוסף אנו נעזרים ב:
שימוש בשמנים לעיסוי חיצוני והקלה על כאבי בטן. למשל כמו: שמן גינגר, שמן שומר, שמן קמומיל וכו.
טיפול מגע כמו רפלקסולוגיה שעוזר להוריד את רמת המתח הקיים בגוף, למניעת תקיעות של גזים, לחיזוק פעולת הכבד ובכך להביא לשיפור.
לימוד טכניקות הרפיה והורדת מתחים כדי למנוע כאב על בסיס של סטרס.

זיכרו, אין סיבה לחיות עם כאבי בטן כרוניים, יש בידכם להביא לשיפור והקלה - הנכם מוזמנים לקבוע עוד היום מפגש טיפולי .