054-4333585 

ר י פ ו י  ה ו ל י ס ט י   ט ב ע י

 א י מ ו ן   ת ז ו נ ת י    

ליווי תהליכי ניקוי הגוף והכבד 

ס ד נ א ו ת   ו ה ר צ א ו ת

בריאות = מצב פיזי, נפשי וחברתי טוב
התמחות בבעיות עיכול,כבד שומני,קנדידה,דלקות פרקים,הרזיה 

 ענת קידר עמית - נטורופתית

עקוב אחרינו דרך הקישורים הבאים:

 דלקת פרקים שגרונית – ראומטואיד ארטריטיס

בטיפול נטורופתי בדלקת פרקים, אנו מאתרים את הגורמים לבעיה ,ומטפלים הן בגורמים והן בדלקת ובכאבים עם תזונה מתאימה בשילוב ניקוי הגוף, צמחי מרפא, תוספי מזון ושיטות מגע. והתוצאות שמגיעות הן הפחתה בדלקת, בכאבים, בחולשה ותחושה של גוף חזק יותר, נקי יותר ומלא בחיוניות ותחושה כללית טובה.

"כואב לי" - הגוף שלי בוגד בי
כאבים כרוניים, הינם סימפטומים של בעיות שונות ומשונות, גופנו מתריע שמשהו לא בסדר.
אף אחד לא אוהב שכואב לו, בוודאי לא כאב יומיומי או תקופתי במשך שנים רבות. רבים "חיים" על כדורים משככי כאב, ואחרים אומרים "למדנו לחיות עם הכאב, הוא כבר חלק מחיינו, וממילא אין מה לעשות !". עצוב לי כשאני שומעת משפטים כאלה, כי הפגיעה באיכות החיים עלולה להיות גדולה,  ובהרבה מקרים, יש בהחלט מה לעשות .

במאמר זה אתרכז בקבוצת כאבים נפוצה ביותר, כאבים הקשורים למפרקים. אחד מתוך 5 אנשים בעולם המודרני, סובל מסימפטום כלשהו של מחלת מפרקים. כאשר המפרקים, העצמות, השרירים והגידים בריאים וחזקים, אנו נעים ופועלים בטבעיות, אפילו בצורה אוטומאטית מבלי שנרגיש. אולם כשיש בעיה, גם תנועה קטנה עלולה לכאוב עד מאוד. דלקת פרקים היא אחת המחלות הקשות, הגורמת לכאבים ולמגבלה בתנועת המפרק. היא מתבטאת ברמות שונות, החל ממצב קל ועד למוגבלות  קשה בתנועה ובתפקוד היומיומי, כמו בזמן הליכה, עלייה במדרגות, לבישת בגדים, החזקת חפצים וכו.

דלקת פרקים נחלקת ל 2 סוגים עיקריים :  ניוונית  ושיגרונית. במאמר זו אתרכז בדלקת פרקים שגרונית.

מקליניקת החיים שלי, אספר לכם על אמי שהיא אישה מאוד פעילה,  אשר סבלה שנים רבות מכאבים ודלקת במפרקים. במשך תקופות ארוכות אני זוכרת אותה מתלוננת שכואב לה, אדום לה ונפוח לה במפרק הבוהן ובאצבעות הידיים. עם השנים, התווספו גם כאבים בכפות הרגלים ובמפרק הירך. כמובן שאמי הייתה בין המטופלות הראשונות שלי, עוד בהיותי סטודנטית. בתקופה ההיא היא עברה דיאטת ניקוי קיצונית, סיגלה תזונה מתאימה והחלה לקחת תוספי מזון באופן קבוע, אותם היא נוטלת עד היום. הכאבים נחלשו, תדירות ההתקפים ירדה, והיום ישנן תקופות ארוכות שהיא ללא כאב. וכך, למרות הזמן והגיל, היא ממשיכה באורח החיים האינטנסיבי ומתרוצצת מחוג לחוג, מהרצאה להרצאה, מפעילות התנדבותית אחת לשנייה ויכולה ליהנות מחייה.

מהי דלקת פרקים שגרונית – ראומטואיד ארטריטיס
זו מחלה דלקתית כרונית, בה המפרקים מפתחים דלקת המתבטאת בנפיחות, קשיון, כאב ולעיתים גם חום ואודם מקומי. באחוז גבוה מהמקרים, הדלקת אף גורמת להרס החלק הפנימי של המפרקים. זוהי מחלה סיסטמית הפוגעת במספר רב של מפרקים,  היא משפיעה על כל הגוף ומלווה בתחושה כללית של חולי וחולשה. המחלה פוגעת ב 1% מהאוכלוסייה, נפוצה בעיקר בגילאים 30-50 ושכיחותה גבוהה יותר בנשים.

הגורמים לדלקת פרקים קשורים לנטייה תורשתית, זיהומים  ( ויראלי, חיידקי או פטרייתי), תזונה לקויה העשירה בחלבון ושומן. נמצא קשר גם לאלרגיות למזון או לגורמים סביבתיים, הגורמים ליצירת קומפלכסים חיסוניים השוקעים במפרקים.
סיבה נוספת היא תהליך אוטואימוני, בו הנוגדנים בגוף מזהים את רקמת המפרק כגורם זר ופוגעים בה.

הגישה הנטורופתית לטיפול בדלקת פרקים מתייחסת לבירור גורמי הבעיה, האלרגיות והזיהומים. מעודדת את חיזוק מערכת החיסון, הורדת הדלקת, ניקוי הגוף מהקומפלקסים החיסוניים, מרעלים ומפסולת, תומכת בהקלת הכאבים ובשיקום המפרק הפגוע.

המלצות הטיפול לדלקת פרקים יכללו:
תזונה לדלקת פרקים
– מבוססת על איתור אלרגיות למזון, תזונה אנטי דלקתית וניקוי הגוף. תזונה דלת שומן מהחי, המעודדת דלקות וללא ירקות סולניים( עגבנייה, פלפל,חציל, תפוח אדמה). ירקות אלו מכילים "סולנום" הפוגע ברקמות חיבור, שוקע במפרקים ומונע תהליכי תיקון.
מומלץ  להמעיט במזון חומצי המעודד דלקות וכאב כגון בשר בקר, קפאין, אלכוהול, פרי הדר כתום, עודף סוכר לבן.
מומלץ להרבות במזון חי, מזון צמחי, ואנטי דלקתי כגון שום, בצל, כורכום, כמו גם מזון עשיר באומגה 3 ( דגי ים צפוני, אגוזי מלך, פשתן).

תוספי מזון לדלקת פרקים – כאן נתרכז בתוספים אנטי דלקתיים, מורידי כאב ונוקשות:
חומצות שומן מסוג אומגה  3 ו MSM  החשובים לפעילות אנטי דלקתית ואוטואימונית, המפחיתה את הכאב, הנפיחות והנוקשות
סלדרין - תערובת של חומצות שומן ייחודיות בעלת פעילות נוגדת דלקת, ושל סיכוך מפרקים פגועיםושיכוך כאבים
ברומלין – המופק מאננס ולו פעילות אנטי דלקתית, אנטי אלרגנית, והוא אף מפרק משקעי דלקת
אנטיאוקסידנטים ( אבץ, סלניום, זרעי ענבים, פקנוגנול, קוורציטין) – להורדת הדלקת,האלרגיה, הקשיון, הכאב, ולחיזוק מערכת החיסון ושיקום הרקמה.
נוסיף גם רכיבים כמו גלוקוזמין + כונדרויטין – המוכרים מהמדיה בשמות ידידותיים כמגה גלופלקס. רכיבים אלו עוזרים בבניה ושיקום המפרק.

צמחי מרפא לדלקת פרקים – אנו ממליצים על צמחים אנטי דלקתיים, מורידי כאב, משפרי זרימה ואספקת דם למפרק.
ישנם צמחים המשפיעים בעיקר על המפרקים, כמו: הרפגו, יוקה ובוסווליה.
נוסיף גם צמחים לחיזוק מערכת החיסון, לניקוי הגוף, להורדת דלקת ולחיזוק כללי של הגוף החולה .
דוגמא טובה הוא הכורכום לו פעילות אנטידלקתית, ומנקה.

ארומתרפיה – להורדת כאבים וטיפול בדלקת הפרקים אמליץ על תערובות שמנים לעיסוי מקומי כמו–רוזמרין, אקליפטוס, גינגר, מנטה, ציפורן, לבנדר.

טיפולים מקומיים נוספים עם חומץ, מלח אנגלי, שמן קיק, ואף "תרופת סבתא" ידועה: קומפרס כרוב או תפוח אדמה הסופחים את הדלקת והנוזלים.

לסיכום אוסיף ואומר, ככל שמטפלים ומתייחסים לבעיה בראשיתה, הסיכוי להצלחה עולה. אך אף פעם אין לקבל את הכאב כחלק בלתי נמנע, כי תמיד קיימת האפשרות לעזור לגופינו לתפקד טוב יותר , להקל על כאביו ולהשתקם.

הערה: ההמלצות הן כלליות בלבד, כדי ליטול תוספי מזון וצמחי מרפא חובה לקבל התאמה אישית מאיש מקצוע.
הנך מוזמן לתאם עוד היום מפגש לבניית טיפול אישי מתאים עבורך.


 
 
 
 
 
.
 
.